افزایش نرخ بلیت مترو در انتظار رأی شورای شهر – مالتی سرچ

خبرگزاری ایسنا: معاون نظارت شورای شهر تهران از تصویب افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه مترو برای سال آینده در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران خبر داد
افشین حبیب زاده ، با بیان اینکه لایحه افزایش نرخ بلیت مترو از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای بررسی نهایی به کمیسیون حمل و نقل ارجاع داده شده است، گفت: تنها این لایحه در خصوص نرخ کرایه مترو است و هنوز نرخ کرایه پیشنهادی شهرداری برای اتوبوس و تاکسی به این کمیسیون ارائه نشده است.

وی افزود: ارقام اعلام شده در این مصاحبه صرفا در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران به تصویب رسیده و باید در صحن علنی شورا بررسی و تصویب شود.

حبیب زاده در پاسخ به این سوال که برخی رسانه‌ها اعلام کرده بودند که افزایش ۱۲۰ درصدی در قیمت کرایه مترو خواهیم داشت، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها یک مقایسه غلط بین داده‌ها و دیتای جدول سال گذشته انجام داده بودند که اساسا این جدول برای سال آینده حذف شده است و این مقایسه اشتباه است.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران به افزایش ۲۰ درصدی بلیت تک سفره رأی مثبت داده، گفت: در حال حاضر بلیت تک سفره مترو ۸۰۰ تومان است که با پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی ۱۰۰۰ تومان خواهد شد که البته این رقم تنها در کمیسیون حمل و نقل به تصویب رسیده و برای بررسی و تصویب نهایی باید در صحن شورا مطرح شود.

وی با بیان اینکه در گذشته یک جدولی وجود داشت که بر اساس پیمایش بهای بلیت‌های الکترونیک مشخص می‌شد، تصریح کرد: برای اولین بار این جدول به طور کل حذف شده؛ اما پیشنهاد داده‌ایم که به معاونت حمل و نقل شهرداری مجوزی داده شود تا بین ۱۰ تا ۶۶ درصد بر اساس پیمایش به مسافران تخفیف دهد که از سه کیلومتر تا ۴۰ کیلومتر خواهد بود. یعنی آنکه هر چقدر پیمایش کمتر باشد تخفیف بیشتر خواهد بود که این عدد تخفیف بین ۳۰۰ تا ۹۰۰ تومان خواهد بود.

خبرگزاری ایسنا: معاون نظارت شورای شهر تهران از تصویب افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه مترو برای سال آینده در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران خبر داد.
وی با بیان اینکه بنا به پیشنهاد کمیسیون مربوطه افزایش بلیت مسیر تهران به کرج نیز از ۸۰۰ تومان به ۱۵۰۰ تومان پیشنهاد شده است، گفت: همچنین افزایش نرخ کرایه مسیر متروی فرودگاه امام خمینی (ره) نیز از ۶۰۰۰ تومان به ۱۰ هزار تومان پیشنهاد شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *