ترسیم شناسنامه اقتصادی برای هر شهروند ایرانی + روحانی: زندگی راحت حق مردم است – مالتی سرچ

خبرگزاری فارس: معاون رفاهی وزیر رفاه گفت: با پنجره واحد حمایت های اجتماعی و رفاهی، تصویر روشنی از شناسنامه اقتصادی هر شهروند به دست خواهد آمد
خبرگزاری فارس: معاون رفاهی وزیر رفاه گفت: با پنجره واحد حمایت های اجتماعی و رفاهی، تصویر روشنی از شناسنامه اقتصادی هر شهروند به دست خواهد آمد.

احمد میدری گفت: پنجره واحد حمایت های اجتماعی تصویر روشنی از شناسنامه اقتصادی هر شهروند به دست می دهد، شناسنامه ای که لازمه هر ملت و دولتی در حال حاضر است.
معاون رفاهی وزیر رفاه، حذف یارانه ثروتمندان را بدون ایجاد تنش اجتماعی از دیگر اهداف این برنامه دانست و گفت: ۳۰۰ هزار خانوار ثروتمند بدون سابقه مالیاتی شناسایی شده اند.

وی افزود: همچنین در این مدت کودکان بازمانده از تحصیل دوره ابتدایی، ردیابی یافتن شغل در بخش خصوصی به تفکیک رشته،شناسایی کودکان فاقد شناسنامه و شناسایی افراد دارای دو دفترچه درمانی از دیگر برنامه های در دست اجرا است.

میدری در مورد کارکردهای این پنجره واحد رفاهی گفت: ساماندهی موثرتر سامانه بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، ساماندهی موثر سامانه بیماران خاص و  تخصیص بهتر سبد کالا نمونه ای از این کارکردها است.

وی افزود: به عنوان مثال دولت ترکیه با استفاده از این پنجره واحد، ظرف مدت ۱۵ سال توانسته است جمعیت زیر خط فقر این کشور را از ۱۵ درصد به ۵ درصد کاهش دهد.

میدری از تشکیل پرونده الکترونیکی رفاهی برای هر خانواده تحت پوشش حمایت سازمان ها در آینده خبر داد و گفت: تشکیل پرونده وام های کوچک و ثبت نام قالیبافان و رانندگان نیز دنبال می شود.

——————-
خبرگزاری ایسنا: رییس‌جمهور در جمع مردم زلزله‌زده کرمان از مقاوم‌سازی جدی واحدهای مسکونی در سال آینده خبر داد
خبرگزاری ایسنا: رییس‌جمهور در جمع مردم زلزله‌زده کرمان از مقاوم‌سازی جدی واحدهای مسکونی در سال آینده خبر داد.
وی با تاکید بر این‌که «زندگی خوب و راحت، حق مردم ایران زمین است» اظهار کرد: ابراز همدردی بسیاری زیادی با مردم زلزله زده داریم و امیدواریم بتوانیم با اقدامات صورت گرفته از سوی دولت، جبران این آسیب‌های مالی را در منطقه بکنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمان در روستای گورک اظهار کرد: به استاندار کرمان دستور داده‌ایم تا مقدمات لازم برای که افرادی که در این زلزله شغل‌شان را از دست داده‌اند فراهم شود تا این افراد بتوانند دوباره معاش زندگی خود را تامین کنند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *