درخواست نمایندگان‌انگلیس برای لغو سفر بن‌سلمان + سقوط ۷ پله‌ای عابدینی در رنکینگ جهانی – مالتی سرچ

خبرگزاری فارس: گروهی از نمایندگان پارلمان انگلستان به جمع مخالفان سفر «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان به لندن پیوسته‌اند و می‌گویند او به واسطه جنایاتی که عربستان در یمن انجام داده، نباید به انگلستان دعوت می‌شد
خبرگزاری فارس: گروهی از نمایندگان پارلمان انگلستان به جمع مخالفان سفر «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان به لندن پیوسته‌اند و می‌گویند او به واسطه جنایاتی که عربستان در یمن انجام داده، نباید به انگلستان دعوت می‌شد.
۱۵ نفر از امضاکنندگان این بیانیه از حزب کارگر هستند و در مقابل هیچ‌یک از اعضای حزب محافظه‌کار که حزب حاکم انگلستان است، این بیانیه را امضا نکرده‌اند.

در بخشی از این بیانیه که در سایت پارلمان انگلستان منتشر شده و تا الان ۱۹ نماینده آن را امضا کرده‌اند، آمده است: «ابراز می‌داریم که این مجلس از دعوت نخست‌وزیر از محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان سعودی به انگلستان متأسف است… محمد بن سلمان، به عنوان وزیر دفاع در محدود کردن حقوق بشر نقش گسترده‌ای داشته و تصمیم او منجر به ورود عربستان سعودی به جنگ یمن شده است. به اذعان سازمان ملل متحد، این یکی از بدترین بحران‌های انسانی در جهان است که به کشته شدن بیش از ۵۰۰۰ غیرنظامی، قحطی فراگیر و بمباران مدارس و بیمارستان‌ها منجر شده است.»

انگلستان یکی از صادرکنندگان عمده تسلیحات به عربستان است و بخش مهمی از مهمات جنگ یمن را هم تأمین کرده است. با وجود فشارهای گسترده رسانه‌ها و فعالان حقوق بشری، لندن تاکنون از توقف ارسال تسلیحات به عربستان خودداری کرده است.

این نمایندگان با نسبت دادن مواردی چون افزایش آمار اعدام‌ها، محاصره قطر و حمایت از «رژیم‌های سرکوبگری مانند بحرین» به محمد بن سلمان، به «ترزا می» نخست‌وزیر انگستان توصیه کرده‌اند که «دعوتش در محمد بن سلمان را پس بگیرد.»

——————-

 خبرگزاری تسنیم: در پایان بخش انفرادی مسابقات شمشیربازی جام جهانی سابر در ایتالیا علی پاکدامن و مجتبی عابدینی به مقام دهم و بیست و دوم رسیدند
گو بونگیل از کره، زاتماری از مجارستان و لوکا کوراتولی از ایتالیا در رده اول تا سوم این رنکینگ قرار دارند.

 خبرگزاری تسنیم: در پایان بخش انفرادی مسابقات شمشیربازی جام جهانی سابر در ایتالیا علی پاکدامن و مجتبی عابدینی به مقام دهم و بیست و دوم رسیدند. با این نتایج جایگاه علی پاکدامن در رنکینگ جهانی تغییر نکرد و وی با کسب ۹۷ امتیاز در جایگاه سیزدهم باقی ماند اما عابدینی از رده چهاردهم به رده بیست و یکم رنکینگ جهانی سقوط کرد.

محمد رهبری و محمد فتوحی نیز پس از کسب جایگاه ۹۷ و ۱۵۶ در رده ۳۰ و سی چهارم این رده بندی ایستادند. در این رده بندی رهبری یک پله صعود کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *