سوریه: عملیات در غوطه مطابق با قوانین است + نامه رهبر کره شمالی به آمریکا – مالتی سرچ

خبرگزاری ایسنا: نماینده دائم سوریه در دفتر سازمان ملل در ژنو تأکید کرد، عملیات نظامی در غوطه شرقی علیه گروهک‌های تروریستی انجام می‌شود و مطابق با قوانین بین‌المللی است
حسام‌الدین آلا، نماینده دائم سوریه در دفتر سازمان ملل در ژنو در واکنش به اتهامات کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، گفت: کمیساریای عالی همچنان در مورد حمله به کشورها و همچنین نادیده گرفتن حاکمیت ملی پافشاری می‌کند و در تصمیم‌گیری‌های خود رویکرد سیاسی را حفظ کرده است.

آلا اتهامات مطرح شده علیه سوریه در زمینه حمله به غیرنظامیان را سیاسی و نادیده گرفتن حق دمشق در مبارزه با تروریسم دانست.

نماینده دائم سوریه در دفتر سازمان ملل در ژنو تصریح کرد: از کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل می‌خواهیم که پیش از متهم کردن سوریه تحقیقی را در مورد اوضاع انسانی شهر رقه و همچنین تحقیقی را در مورد حمله به شهر عفرین شروع کند.

وی ادامه داد: برغم پایبندی سوریه به آتش بس انسانی، تروریست ها به حملات کور خود ادامه می دهند و هیچ دولتی در جهان نمی تواند به چنین اقدامی واکنش نشان ندهد.

خبرگزاری ایسنا: نماینده دائم سوریه در دفتر سازمان ملل در ژنو تأکید کرد، عملیات نظامی در غوطه شرقی علیه گروهک‌های تروریستی انجام می‌شود و مطابق با قوانین بین‌المللی است.

——————-

خبرگزاری فارس: در ادامه انتشار خبرها درباره مذاکرات اخیر دو کُره، حالا رسانه آمریکایی از تحویل نامه رهبر کره شمالی از سوی هیات اعزامی کره جنوبی به واشنگتن خبر داد
دونالد ترامپ گفت: «کره جنوبی ساعت ۷ بعدازظهر خبری مهم درباره کره شمالی اعلام خواهد کرد».

او به اظهارات بیشتری اشاره نکرد اما دقایقی پس از این اظهارنظر، شبکه سی‌ان‌ان خبری در همین باره منتشر کرد.

در این گزارش به نقل از «یک منبع دیپلماتیک خارجی» آمده است: «هیات کره جنوبی(که به واشنگتن سفر کرده)، یک نامه از رهبر کره شمالی را به کاخ سفید و دونالد ترامپ تحویل داده است».

هر چند این رسانه آمریکایی به جزئیات بیشتری از این نامه اشاره نکرد اما باید منتظر ساعت هفت به وقت آمریکا و اعلامیه مهمی که دونالد ترامپ از آن خبر داد، ماند.

خبرگزاری فارس: در ادامه انتشار خبرها درباره مذاکرات اخیر دو کُره، حالا رسانه آمریکایی از تحویل نامه رهبر کره شمالی از سوی هیات اعزامی کره جنوبی به واشنگتن خبر داد.

بامداد روز جمعه، رئیس‌جمهور امریکا با حضور ناگهانی در اتاق کنفرانس‌ خبری کاخ سفید، اظهارات مختصر اما مهمی درباره کره جنوبی و کره شمالی گفت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *