هشدار پوتین به اقدامات تحریک‌آمیز پس از حمله شیمیایی اخیر + روسیه: اثری از حمله شیمیایی در دوما وجود ندارد – مالتی سرچ

خبرگزاری فارس: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه پس از صدور بیانیه‌های متعدد از سوی دولت‌های غربی و هم پیمانان آنها در خصوص حملات شیمیایی بامداد دیروز در منطقه دومای سوریه، به غربی‌ها در خصوص تبعات سخنان تحریک‌آمیزشان هشدار داد
خبرگزاری فارس: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه پس از صدور بیانیه‌های متعدد از سوی دولت‌های غربی و هم پیمانان آنها در خصوص حملات شیمیایی بامداد دیروز در منطقه دومای سوریه، به غربی‌ها در خصوص تبعات سخنان تحریک‌آمیزشان هشدار داد.

آنطور که خبرگزاری فرانسه گزارش داده، پوتین در مکالمه تلفنی با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، به این جنجال‌های رسانه‌ای پاسخ داده و نسبت به تبعات این «اقدامات تحریک‌آمیز و سخنان مبتنی بر حدس و گمان» هشدار داده است.

غربی‌ها بدون اشاره به دلیل و مدرک استدلال خود، اصرار دارند که ارتش سوریه عامل حمله به منطقه دوما در غوطه شرقی است؛ آنها تاکنون بیانیه‌های متعددی در محکومیت دمشق صادر کرده‌اند.

این اتهام‌زنی ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که امروز منابع دولتی آمریکا گفتند که بررسی‌های اولیه، هنوز مسئول اصلی این حمله را به صورت قطعی مشخص نکرده است.

آمریکایی‌ها و رئیس‌جمهورشان «دونالد ترامپ» از مرز محکومیت پا فراتر گذاشتند و تهدید کردند که باید پاسخی قاطع به «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه داده شود؛ نیویورک‌تایمز دیشب تیتر زده بود که «احتمال حمله موشکی به سوریه، افزایش یافته است.»

آنطور که در بیانیه کرملین آمده است «طرف روسی (در مکالمه با مرکل) بر غیرقابل‌قبول بودن اقدامات تحریک‌آمیز و سخنان مبتنی بر حدس و گمان در خصوص این موضوع (حمله به دوما) تأکید کرده است.»

امروز ترامپ علناً از روسیه نام برده و گفته بود «بالاخره خواهیم فهمید که آیا این حمله کار ایران، روسیه، رژیم اسد یا همه آنها بوده است.»

——————-

خبرگزاری فارس: وزارت دفاع روسیه بر اساس تحقیقات انجام شده می‌گوید هیچ اثری از حمله شیمیایی به شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق نیافته است
پیش از این وزارت دفاع روسیه هشدار داده بود که تروریست‌ها در غوطه شرقی به دنبال خودزنی شیمیایی با هدف متهم ساختن دولت سوریه هستند.

واشنگتن نیز تهدید کرده که ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده تصمیمات مهمی را در خصوص سوریه اتخاذ خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: وزارت دفاع روسیه بر اساس تحقیقات انجام شده می‌گوید هیچ اثری از حمله شیمیایی به شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق نیافته است.

تروریست‌های جیش الاسلام، مسقر در دوما، دولت سوریه را به حمله شیمیایی به این شهر و کشتار بیش از ۱۵۰ غیرنظامی متهم کرده‌اند. دولت سوریه این اتهامات را رد کرده است.

بنابراین گزارش، بازرسان روسیه حتی در بیمارستان‌ها نیز اثری از کسی که با مواد شیمیایی مسموم شده باشد، نیافته‌اند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *